DOPRAVA ZDARMA NAD 1500 KČ

Blog o kávě

Dnešní svět bez kávy si už nemůžeme představit a i statistiky tvrdí, že se na celém světě denně vypije přibližně 2 miliardy šálků kávy, což z ní činí jeden z nejoblíbenějších nápojů vůbec. Jaké další zajímavosti káva skrývá? Tady je 5 faktů o kávě, které nás zaujaly!

Není nad šálek kávy z čerstvě namletého zrna. Připravili jsme pro vás jednoduchého průvodce, jakou hrubost mletí zvolit dle přípravy.
Vítejte ve světě La Bohème, kde káva není jen nápoj, který vám dodá důvod k rannímu vstávání, ale také vášeň, která nás vede na cestách po celém světě. Dnes vám rádi ukážeme cestu, kterou musí single origin káva podniknout, než se dostane až na váš stůl, a co se skrývá za její vysokou cenou. Tak si připravte svoji oblíbenou kávu a připojte se k naší kávové výpravě.
Afrika je považována za kolébku vzniku kávy, kdy mezi jeho zeměmi vyniká Etiopie a Rwanda. Tyto země mají bohatou historii, kulturu, přátelské obyvatele, dechberoucí přírodu a hlavně nezaměnitelnou chuť kávy. Je to také místo, které nám učarovalo a kam  se tým La Bohème na svých cestách hledání nových káv vrací nejradši.
Oslavte Den Země s šálkem kávy v BIO kvalitě in La Boheme Cafe a podpořte udržitelné zemědělství kávového odvětví i ochranu životního prostředí. Chuť BIO kávy je díky ekologickému pěstování plnější, s výraznějším chuťovým profilem. Inspirujte se jak využít kávovou sedlinu na kosmetiku, hnojivo a další produkty.

Od sběraček a pěstitelek až po baristky a pražičky. Ženy se podílejí na všech fázích dodavatelského řetězce kávy. Jejich role je nepostradatelná, přesto však stále čelí výzvám a nerovnostem, které brání jejich potenciálu, blahobytu a rozvoji. Jakým největším výzvám čelí ženy v kávovém průmyslu? A jak se my v La Bohème Café snažíme tyto kávové hrdinky podporovat?

V La Bohème Café máme přísná kritéria, podle kterých vybíráme partnery. A právě farma La Bolsa je toho nejlepším příkladem. Naše cesty se zkřížily v roce 2014, kdy se Charles poprvé setkal se současným majitelem Renardem Ovalle Videsem. Rodinná tradice, výjimečná kvalita, úcta k přírodě a silná komunita byly přesně ty aspekty, proč jsme zahájili spolupráci. Co dělá tuto farmu unikátní? A čím vším musel náš QC Jake projít, aby se tam mohl podívat?
Cold Brew je metoda přípravy kávy, při které se káva pomalu louhuje ve studené vodě po dobu několika hodin. Výsledný nápoj se vyznačuje nízkou aciditou a vysokou sladkostí.
Vacuum Pot působí tak trochu industriálně a z přípravy kávy doma vám může vytvořit úplně magický zážitek. Nevěříte? Vyzkoušejte!

Pokud nedáte dopustit na pořádné espresso, moka konvička pro vás může být ideální variantou, jak si v domácích podmínkách připravit kávu, která se svou chutí blíží nejvíc právě espressu.


Budete potřebovat:

  • Moka konvičku
  • Vodu o teplotě 95°C
  • Jemně mletou kávu.
  • Misku se studenou vodou
Postup:
  • Do spodní nádoby moka konvičky nalijeme horkou vodu do úrovně bezpečnostního ventilu
  • Vložte filtr na kávu a naplňte ho mletou kávou až po okraj. 
  • Následně zašroubujte horní část konvičky a tuto postavte na plotýnku, či jiný zdroj tepla s otevřeným víčkem.
  • Jakmile začne káva pomalu téct do horní nádoby napočítejte do 30 a ponořte moka konvičku do studené vody, abyste zastavili extrakci.
  • Užijte si kávu se silnou chutí!
Kalita pochází z Japonska, je dost podobná V60, ale narozdíl od V60 je výsledný nápoj plnější, i když trochu méně chuťově čistý.
Víte, že french press je jeden z vůbec nejstarších způsobů, jak připravit kávu? A taky jedna z vůbec nejsnazších 

Vyhledávání